Src Danışmanlık

Src belgesi yolcu ve yük taşımacılığı yapan araç kullanıcılarının sahip olmaları gereken belge türleridir. Src belgeleri; uluslararası geçerliliğe sahip olan ve belgeye sahip olan sürücülerin ilgili aracı kullanma yetkinliğini ispat eden belgelerdir.

Src belgesi ‘ ne sahip olmadan; kanunda belirlenmiş araç sınıflarını kullanan sürücülere ve söz konusu aracın sahiplerine ayrı ayrı ceza yazılmakta ve gereklilik durumuna göre araçlar trafikten men edilmektedir. Bu nedenle ticari alanda yolcu ve yük taşımacılığı yapan sürücülerin mutlaka uygun türde src belgesi ‘ ne sahip olmaları gerekmektedir.

SRC Belge Türleri:
SRC belgeleri; yolcu ve yük taşıma durumuna göre ve ulusal veya uluslararası faaliyet alanına göre farklı türlere ayrılmaktadır.

Src 1 Belgesi: Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan şoförlerin sahip olmaları gereken src belgesi türüdür.

Src 2 Belgesi: Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan şoförlerin sahip olmaları gereken src belgesi türüdür.

Src 3 Belgesi: Uluslararası yük taşımacılığı yapan şoförlerin sahip olmaları gereken src belgesi türüdür.

Src 4 Belgesi: Şehirlerarası yük taşımacılığı yapan şoförlerin sahip olmaları gereken src belgesi türüdür.

Src belgeleri; sürücüler için alınması zorunlu olan belgelerdir. Bunların yanı sıra yolcu ve yük taşımacılığı yapan firmaların üst düzey ve orta düzey yöneticilerinin de ODY ve ÜDY belgelerini almaları gerekmektedir.
SRC ve Diğer Taşımacılık Belgelerinde Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri

Yapılan araştırmalar ülkemizde src belgeleri hakkında sahip olunan bilgi düzeyinin düşük olduğunu gösteriyor. Bu nedenle sürücüler yanlış src belge türlerine müracaat edebiliyorlar. Benzer şekilde ÜDY ve ODY belgesi almamış olan şirket sayısı da yüksek seviyede.

Büyük Anadolu Sürücü Kursları src danışmanlık merkezi olarak; hem sürücülere hem de şirketlere; src, ody ve üdy belgelerinin alınması konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Hangi türde src belgeleri alınması gerektiği konusunda sürücülere; ÜDY ve ODY belgeleri alanında şirket ve kurumlara src danışmanlık hizmeti sunan Büyük Anadolu Sürücü Kursları)  belge türlerine göre uygun fiyat seçenekleri ve her bütçeye göre ödeme koşulları ile hizmet sunmaktadır.

Src belgesi sınavlarına etkin bir hazırlık dönemi geçirmek ve söz konusu belgelere zorlanmadan sahip olmak istiyor iseniz (Büyük Anadolu Sürücü Kursları) doğru adrestesiniz.